İSTANBUL BEYKOZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İsmail Özseçkin Ortaokulundan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Yelkenci’ye Ziyaret

Beykoz İsmail Özseçkin Ortaokulu Müdürü Ahmet Filiz, Rehberlik Öğretmeni Mustafa Kalender, Bilişim Teknolojileri Öğretmeni ve “Okumak Yaşamaktır Projesi” Okul Sorumlusu Özlem Halime Çiçek ve projeye katılan 14 öğrenci, İstanbul Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci’yi ziyaret etti.
İsmail Özseçkin Ortaokulundan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Yelkenci’ye Ziyaret

Ziyarette; Beykoz İsmail Özseçkin Ortaokulu öğrencileri, İstanbul Millî Eğitim Müdürü Yelkenci’ye “Okumak Yaşamaktır Projesi” kapsamında yapacakları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Yelkenci, projeye katılan öğrencilere başarılar diledi.

Etwining kapsamında Fransa ve Rize Çayeli İshakoğlu İlkokulu’nun ortaklığı ile başlayan “Okumak Yaşamaktır Projesi”  81 ilde 1 temsilci okul ile uygulanıyor ve  projeye Ukranya, Azerbaycan, Romanya, Portekiz, Polonya, Litvanya, İtalya ve Fransa ülkeleri de katılıyor.  İstanbul’da ise Beykoz İsmail Özseçkin Ortaokulu ve Beykoz Çavuşbaşı Ahmet Akça Ortaokulu projeye katılıyor.

Okuma sevgisi ile kültürel mekânları birleştirmeyi amaçlayan “Okumak Yaşamaktır Projesi” kapsamında 6-11 yaş arası öğrenciler, belirlenen 100 temel eser arasından seçilen ez az 4, en fazla 6 kitabı iki buçuk ay içerisinde okuyacak. Her ildeki temsilci öğrenciler 2 farklı tarihi mekânda okuma etkinliği gerçekleştirerek, bu etkinliğin fotoğraflarını çekecekler. Bu etkinlik kapsamında 81 ilde çekilen fotoğraflarla 28 Mayıs’ta her il kendi fotoğraf sergisini açacak. Proje kapsamında her il ve okul kendisi için bir slogan belirledi. Beykoz İsmail Özseçkin Ortaokulunun sloganı ise “ Okumak aydınlığa açılan kapının anahtarıdır.”

 

İstanbul il Milli Eğitim Müdürlüğü web sayfasında yer alan haber ve resimlere aşağıdaki linten ulaşabilirsiniz.

http://istanbul.meb.gov.tr/www/beykoz-ismail-ozseckin-ortaokulundan-mudurumuz-yelkenciye-ziyaret/icerik/1768


Gümüşsuyu Mah. Şehit Bülent Kocabıyık cad. Hükümet Konağı A Blok Kat2 Beykoz/İSTANBUL - 0 216 331 16 20 331 27 41

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.