İSTANBUL BEYKOZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü KUTLU OLSUN !

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü KUTLU OLSUN !
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü KUTLU OLSUN !

Milli birlik, beraberlik, kardeşlik, demokrasi, hoşgörü, paylaşımcılık, yardımlaşma ve dayanışma; Ülkemizin sahip olduğu en önemli değerlerdendir. Bu müstesna değerlerimizin ışığında, yüce devletimiz ve asil milletimizin de gayretleri ile ülkemizin kalkınma ve gelişme trendinin büyük ivme yakaladığı aşikârdır.

 Ülkemizde her daim yoğun bir şekilde yaşadığımız milli ve manevi değerlerimiz ile ülkemizin kalkınma ve gelişme trendini hazmedemeyenler tarafından, ülkemizin ve aziz milletimizin birlik, beraberlik ve bütünlüğüne yönelik hain saldırılarla karşı karşıya kaldığımız hepimizin malumudur.

 15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ/PDY terör örgütünün alçak darbe girişimine karşı aziz milletimiz, kadını erkeği yaşlısı genciyle canını ortaya koymuş, kendi iradesine ve özgürlüğüne yapılan hain saldırı karşısında dimdik bir duruş sergileyerek, yeniden bir dirilişe imza atmıştır.

 15 Temmuz darbe girişimiyle devletimizin varlığı, ülkemizin birlik ve bütünlüğü, milli egemenliği hedef alınmış, buna karşın, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde kahraman milletimizin kararlı duruşu ve onurlu direnişiyle, canları pahasına bu hain teşebbüs bertaraf edilmiştir. 

 Sadece ülkemizin tarihinde değil, dünyada da eşi benzeri görülmemiş bir dirayetle mücadele verdiğimiz gecenin 6. yıldönümü olan Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde vatanımızın ve milletimizin onuru için tankları elleriyle durduran, bir an bile gözünü kırpmadan göğsünü kurşunlara siper eden tüm aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize esenlikler diliyor, şükranlarımı sunuyorum.

Gümüşsuyu Mah. Şehit Bülent Kocabıyık cad. Hükümet Konağı A Blok Kat2 Beykoz/İSTANBUL - 0 216 331 16 20 331 27 41

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.