İSTANBUL BEYKOZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bakan Avcı: 18 Mart Milli Eğitim Bakanlığı için çok özel bir gün

Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 18 Mart´ın Çanakkale Deniz Zaferi´nin anıldığı tarih olduğunu ancak Millî Eğitim camiası için farklı bir önemi bulunduğunu söyledi.
Bakan Avcı: 18 Mart Milli Eğitim Bakanlığı için çok özel bir gün

25-03-2016Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, İstanbul’da düzenlenen "Uluslararası Erken Çocukluk Eğitimi Kongresi"nde Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’ne değinerek,  18 Mart´ın Çanakkale Deniz Zaferi´nin anıldığı tarih olduğunu hatırlatarak bu günün Millî Eğitim camiası için farklı bir önemi bulunduğunu söyledi.
 
Bakan Avcı konuşmasının devamında, "1916´da, yani bundan 100 yıl önce bizim pek çok rüştiyemizde, okullarımızda diploma verilmedi. Kastamonu Abdurrahman Paşa Lisesi´nde, Edirne Lisesi´nde, Bursa Lisesi´nden, İstanbul Erkek Lisesi´nden, Galatasaray Lisesi´nden, Vefa Lisesi´nden Çanakkale´ye giden son sınıf öğrencilerimiz geri dönmedi. Onlar, şehadetnamelerini Çanakkale´de aldı. Onun için 18 Mart bizim için, Millî Eğitim Bakanlığımız, Maarif Vekaletimiz için çok özel bir gün. Ben sizlerden bütün Çanakkale şehitleri için ve bilhassa Çanakkale´den dönmeyen öğrencilerimiz için birer Fatiha istirham ediyorum" dedi.

Gümüşsuyu Mah. Şehit Bülent Kocabıyık cad. Hükümet Konağı A Blok Kat2 Beykoz/İSTANBUL - 0 216 331 16 20 331 27 41

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.